Волонтерство

Приходь підтримати членів своєї родини та друзів-бігунів, познайомся з новими людьми і проведи суботній ранок активно! Величезна подяка всім, хто приймає рішення допомагати на наших забігах!

На зображенні - іконка локації
Керівник локального Runday

Відповідає за весь комплекс заходів Runday у конкретному місці. Це керівник команди організаторів забігу. Більшість директорів виступають також у ролі директора забігу. На деяких заходах є групи волонтерів, котрі беруть на себе цю роль.

На зображенні - іконка персонажу
Директор забігу

Керує забігом у конкретний день. Він несе відповідальність за умови для проведення забігу, зміну маршруту забігу (через появу нових перешкод чи підвищеної небезпеки), відкладення старту чи відміни забігу в цей день (при вкрай несприятливих погодніх умовах), організацію та керівництво волонтерами на рівні із координатором волонтерів.

На зображенні - іконка схематичних трьох осіб
Координатор волонтерів

Це роль, на якій Ви можете допомогти заздалегідь, а в день забігу взяти в ньому участь як бігун. Координатор несе відповідальність за складання списку волонтерів, а також контролює, щоб щотижня для проведення забігів було достатньо волонтерів.

На зображенні - іконка з схематичним зображенням локації та траси
Волонтери підготовки забігу

Допомагають в підготовці проведення забігу до його старту, після чого  можуть взяти участь як бігуни. Вони допомагають в облаштуванні та підготовці самого забігу.

На зображенні - іконка схематична двох персонажів і надпис "new"
Брифінг новачків

Волонтер на цій позиції повинен мати достатньо досвіду участі в Runday, тому що інструктує нових учасників відносно самого забігу та про те, що робити після фінішу.

На зображенні - схематичне зображення таймеру
Тайм-кіпер

Відповідає за фіксацію часу усіх фінішерів. Він фіксує час кожного учасника, що перетнув фінішну смугу за допомогою спеціального додатку на смартфоні. Як правило, на забігах час засікається на кількох пристроях, тому в більшості випадків у нас є резервні дані про час фінішування учасників.

На зображенні - схематичне зображення резервного таймеру
Резервний тайм-кіпер

Це волонтер, що засікає час на додатковому таймері для забезпечення резервних результатів забігу.

На зображенні - схематичне зображення стрічки з номером позиції
Роздача карток з номерами позицій

Це волонтер, котрий чекає вас на фініші та видає кожному, хто фінішував, картку з номером, дотримуючись послідовності – починаючи з №1 і закінчуючи останнім номером(в заледності від того, скільки людей фінішує). Ця роль вимагає певної вправності та вміння не плутатись в умовах зростаючого навантаження. 

На зображенні - схематичне зображення QR-коду
Сканування QR-кодів

Волонтери на цій позиції відповідають за фіксацію імен бігунів в порядку зайнятого ними місця на фініші. Для цього вони вводять номер з фінішною позицією бігуна і сканують його QR-код спеціальним додактом на смартфон. Таким чином формується список всих учасників в порядку їхнього фінішування.

На зображенні - схематичне зображення бігуна в русі
Маршали

Допомагають підбадьорювати і спрямовувати бігунів, орієнтувати їх на трасі, попереджаючи під час бігу про перешкоди або можливі небезпеки, а також повідомляють іншим відвідувачам парку про забіг.

На зображенні - схематичне зображення бігуна
Тейл-ранер

Це волонтер, що біжить за останнім учасником забігу по всьому маршруту і повідомляє маршалам, що вони можуть покинути свої пости, а також на фініші – що учасників більше немає. Якщо ви опинились на останніх позиціях і відчуваєте себе некомфортно, то тейл-ранер може підтримати вас та скласти компанію. Однак, ця роль може бути не на всіх забігах.

На зображенні - схематичне зображення фінішного прапору
Волонтер фінішної зони

Це людина, що стоїть за фінішною смугою і відповідає за послідовне проходження бігунами фінішного коридору. Для нашої облікової системи дуже важливо, щоб після перетину фінішної смуги бігуни лишались у тому ж порядку, в якому вони фінішували.

На зображенні - схематичне зображення чек-ліста у блокноті
Обробка результатів

Відповідальний за обробку результатів поєднує дані про час подолання дистанції та фінішну позицію з ID бігуна і публікує їх на сайті. Також цей спеціаліст коригує неточності в результатах, що інколи виявляються протягом тижня.

На зображенні - схематичне зображення рукостискання
Закриття забігу

Відбувається після закінчення самого забігу, а це означає, що Ви можете і взяти участь у забігу, і допомогти організаторам. Після забігу волонтери допомагають зібрати та спакувати все обладнання, а також прибрати будь-яке сміття, що лишається після проведення забігу.

На зображенні - схематичне зображення фотоапарату
Фотографи

Роблять знімки забігу та завантажують їх на сторінки забігів у Facebook. Будь-хто охочий може зробити фотографії наших забігів. Якщо у Вас є знімки з Runday, котрими Ви хочете поділитись, зверніться до організаторів заходу і вам повідомлять, як це зробити.

На зображенні - схематичне зображення велосипедиста
Провідний велосипедист

Їде попереду перших бігунів, щоб показувати їм дорогу, а також в дружній манері попереджати інших відвідувачів парку/місцевості про те, що дорогою рухається група бігунів. Окрім того, велосипедист прокладає шлях для лідера забігу, тому має відмінно знати маршрут та мати відповідний для такого заходу велосипед. Наявність і доречність лідера на велосипеді залежить від місцевості конкретного забігу.

На зображенні - схематичне зображення блокноту з текстом
Написання звітів про забіги

Ця роль виконується після забігу, тому Ви можете і допомогти, і побігати. Ця робота полягає у тому, щоб писати та завантажувати щотижневі новини про заходи на сторінку новин та у соцмережі.

На зображенні - схематичне зображення зірочки
PR-волонтери

Пишуть та відстежують статті та звіти про Runday та наші забіги, а також налагоджують зв’язок зі ЗМІ та громадськістю.